z cyklu opowieści niesmiesznych, hermetycznych i właściwych TYLKO w okreslonych sytuacjach, nie mogę się powstrzymac i musze zacytowac dwie wypowiedzi z dzisiejszych zajęć z psycholingwistyki.

#1 dopamina występuje w organizmie na zasadzie ciekawostki.
#2 może się tak zdarzyć, że jest, dajmy na to wypadek i ciało przezyje a mózg nie, co jest raczej smutne.

poza tym podejrzewam, że mam dwie prawe półkule mózgowe a brak mi lewej, ponieważ cechy, za które odpowiedzialna jest prawa połowa (bądź jej uszkodzenie!) mam razy dwa. cechy, za które odpowiedzialna jest półkula lewa u mnie nie występują. i tak: prawa półkula dominuje u takich ludzi jak ja (humaniści, artyści, i w ogóle ci fajniejsi), dominacja półkuli lewej to umysły ścisłe i naukowcy. prawa półkula odpowiedzialna jest za subtelne analizy znaczeń, w postaci metafor i żartów :) skutkami uszkodzeń prawej półkuli są (no cały ja) nieuzasadniony optymizm, bagatelizowanie choroby, zadowolenie z siebie!Komentarze:
19.10.2004, 12:28 :: 80.51.234.134

ao

no a opisany przypadek to jakaś ciężka afazja - w końcu rozwijać można się tylko przy harmonijnej współpracy obu półkul ;) a tu nie dość że jedna to w dodatku uszkodzona ;)))
19.10.2004, 03:58 :: cqh103.neoplus.

ao

lewa jest jwszakże odpowiedzialna za zdolności językowe, słownictwo, pisanie, formułowanie myśli, wolę, inicjatywę i poczucie własnej wartości.
fotolog.pl :: Wróć